LOVELOVE

Πόσο καλά γνωρίζεις την ευρωπαϊκή πορεία του Παναθηναϊκού στο ποδόσφαιρο;

Ενα κουίζ που μόνο οι πολύ…πιστοί φίλαθλοι του Παναθηναϊκού μπορούν να απαντήσουν με 100% επιτυχία…

• Ερώτηση απο

Ποιο ήταν το ακριβές σκορ στην ήττα του Παναθηναϊκού από τον Αγιαξ, στο Γουέμπλεϊ, στον τελικό του κυπέλλου πρωταθλητριών την περίοδο 1970-71;

• 1-0
    • 2-0
    • 2-1

Πόσες φορές έχει φτάσει ο Παναθηναϊκός σε ημιτελική φάση του κυπέλλου Πρωταθλητριών;

• 2015

Ποιος παίκτης έχει πετύχει τα περισσότερα γκολ με τη φανέλα του Παναθηναϊκού σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις;

• Δημήτρης Σαραβάκος
    • Αντώνης Αντωνιάδης
    • Κριστοφ Βαζέχα
    • Μιχάλης Κωνσταντίνου

Ποιος πέτυχε το «χρυσό» γκολ της νίκης του Παναθηναϊκού μέσα στην έδρα της Πόρτο με 1-0, την περίοδο 1995-1996, για το Τσάμπιονς Λιγκ;

• Κριστόφ Βαζέχα
    • Κώστας Αλεξούδης
    • Μαρίνος Ουζουνίδης
    • Δημήτρης Μάρκος

Το τελευταίο παιχνίδι του Παναθηναϊκού στην Ευρώπη διεξήχθη τη σεζόν 2017-2018 για το Europa League. Θυμάστε με ποια αντίπαλο;

• Γκαμπάλα
    • Μίλαν
    • Αούστρια Βιέννης
    • Αθλέτικ Μπιλμπάο

Την περίοδο 1984-1985 ο Παναθηναϊκός αγωνίζεται στα ημιτελικά του Κυπέλλου Πρωταθλητριών. Από ποια ομάδα αποκλείστηκε;

• Γκέτεμποργκ
    • Λίνφιλντ
    • Μπάγερν Μονάχου
    • Λίβερπουλ

Η δεύτερη συμμετοχή του Παναθηναϊκού σε ημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ ήταν την περίοδο 1995-96. Από ποιον αντίπαλο αποκλείστηκε;

• Πόρτο
    • Ναντ
    • Λέγκια Βαρσοβίας
    • Αγιαξ

Ποιο ήταν το ακριβές σκορ στη σπουδαία εντός έδρας νίκη του Παναθηναϊκού, την περίοδο 2000-2001 με αντίπαλο την Γιουβέντους, για την 1η φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ;